Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Daneček není očkovaný! PDF Tisk Email
Úterý, 27 Leden 2009 21:23

Naši maminku Jitku naplno zasáhl nedostatek hexa vakcín. Řeší potíže s lékařkou, ale i s mrazivým počasím, které Danečkovi nesvědčí.

Daneček ještě nedostal základní očkování. Nejdřív nám doktorka říkala, že neočkuje děti hned jak to doporučují, ale později, pak nám Daneček špatně přibíral a nakonec jsme chodili stále na kontrolu zda už otvírá pěstičky, když „pase koníky“.

 

Nakonec nás doktorka po měsíci poslala na neurologii, že se jí nezdá, že ty pěstičky neotvírá. Na neurologii se doktorka po prohlídce divila, že nás paní doktorka posílá, když je malý v pořádku. Tuto zprávu jsem donesla paní doktorce s tím, že první očkovací dávka by měla být do 20.týdne věku dítěte,což už Danečkovi je. Prohlédla ho a s úsměvem mi řekla, že očkovací látky nejsou, takže mi Danečka opět nebude očkovat a mám si zavolat začátkem února jestli už vakcíny budou. Tohle je tedy síla. Nechápu jak nemůžou být očkovací dávky a už vůbec nechápu proč nám prcka už dávno neočkovala, když je doporučeno očkovat první dávku do 20.týdne života dítěte. Jsem pěkně naštvaná, vím, že nám nic neuteče, ale základní očkování by měl dostat tak jak je doporučeno. Pochopila bych kdyby nám Daneček marodil, ale je to zdravé a veselé miminko. Teď jen doufám, že když očkovací dávky už budou, tak nám nebude zrovna marodit a neoddálí se nám to ještě víc. Šílím strachy z toho, že něco někde chytne, vždyť jsou plné noviny návratu černého kašle a dalších nemocí!

Počasí nám teď dávalo dost zabrat, kvůli velikým mrazům jsme nemohli ven a Danečka to doma zjevně moc nebavilo, občas jsem si říkala, že už snad nemůžu vymyslet program co by ho bavil alespoň chvilku, ale nakonec se mi vždy podařilo ho zabavit, sice jsem večer chodila spát úplně vyčerpaná, ale naše zlatíčko bylo spokojené. Teď už jsou teploty nad nulou, takže už zase chodíme na procházky, které Daneček miluje. V kočárku se mu krásně spinká a „vyvětraný“ a spokojený.

Také už za sebou máme první hlídání u babičky. Jeli jsme s manželem na nákupy do Německa, myslela jsem, že mu tam pořídím levněji kočárek a autosedačku, tak jak jsem si to vybrala na internetu, ale když jsme dorazili, tak neměli ani kočárek ani autosedačku a ostatní sortiment cenově stejný jako u nás. Něco by se dalo pořídit levněji, ale když jsem napočítala náklady za cestu, tak by mě to vyšlo na stejné peníze i u nás. Sportovní kočárek a autosedačku jsme tedy nakonec objednali v prodejně kde jsem zatím kupovali všechno a hlavně mi to vždy nechali za levnější cenu, kterou jsem si našla na internetu u jiných prodejců.

Daneček u babičky beze mě a bez táty „přežil“ bez problémů a když jsme dorazili tak jsme měla pocit, že mě vůbec nepostrádal, zato já byla celou cestu nervózní z toho jak asi reaguje a jestli u babičky spinká a nezlobí. Ale vše proběhlo v pořádku, papal i spinkal jako doma a prý byl hodný. Dovedu si představit, že se měl jako v bavlnce, dědeček hlásil, že jedno jídlo měl o 5 minut později, na to jsem se jen usmála a řekla, že časy, které jsem napsala na lístek, byli jen orientační a když má hlad dřív, tak dostává i dřív, vždy to závisí na tom zda je aktivní nebo víc spinká, podle toho má taky hlad, takže půl hodina dřív nebo později je úplně normální. My přece taky nejíme přesně ve stejný čas každý den.

 

Aktualizováno Úterý, 27 Leden 2009 23:13
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo