For Babies
Co do porodnice? PDF Tisk Email
Pondělí, 19 Leden 2009 20:06
Tak už se to blíží, už zbývá jen poslední měsíc a vy už se nemůžete dočkat, až spatříte svého drobečka a navíc se konečně zbavíte několika kilogramů, otékajících nohou a dalších nepříjemností, které poslední trimestr těhotenství přináší. Je tu ale ještě jedna povinnost, sbalit si tašku do porodnice. Ale co vlastně máte mít s sebou k porodu a potom k pobytu v porodnici?

Ideální je připravit si tašky dvě. Do jedné větší sportovní, naskládáte nezbytnosti pro vás a miminko po porodu, do druhé igelitové si dáte jen věci, které budete potřebovat během porodu a nebudete tak muset přehrabovat věci ve velké tašce. Navíc, pokud se budete muset do porodnice dopravit sama, povezete jen malou tašku a tu velkou pak přiveze partner.

Začneme tedy tou menší taškou. Do ní si zabalte delší tričko, ve kterém budete rodit, župan, přezůvky, lahev s vodou, voňavý sprchový gel (pokud chcete strávit první dobu porodní ve sprše s příjemnou vůní), síťované kalhotky a gumičku do vlasů (pokud máte dlouhé vlasy). Pokud se obáváte, že po klystýru budete mít hlad, přibalte si i mentolovou zubní pastu, kterou si jen lehce přetřete zuby. Příjemně osvěží a pocit hladu bude hned menší. Pokud máte partnera zmatkaře, vezměte si i foťák nebo kameru.Nezbytné jsou samozřejmě doklady, tedy těhotenská průkazka, průkaz pojišťovny, rozhodnutí o jménech dítěte, oddací list případně neprovdané maminky doklad z matriky o tom, jaké bude mít dítě příjmení.

Velká taška vám nebude nikdy připadat dost velká, zabalte si proto jen to nejnutnější a zbytek vždy může přivézt partner. Pro sebe budete potřebovat:noční košilijednorázové kalhotky po porodukojící podprsenkuručníkdlouhé vložky (ideální jsou noční bez křidýlek a s hladkým povrchem)vložky do podprsenkykosmetiku (šampon, mýdlo, hřeben, kartáček, pasta, jelení lůj, krémy)toaletní papírkrém na bradavky a případně ochranné silikonové kloboučkypříbor a hrnek

Pro miminko budete potřebovat:

balík plenlátkové pleny (využijete je i na utírání pusinky)

dětskou osušku

vlhčené ubrousky

overálky na spaní (oblečení na cestu domů může přivézt partner)

zavinovačku

jednorázové přebalovací podložky (někde je nedávají a využijete je nejen k přebalování, ale také pod sebe do postele)

Ideální je, si do porodnice zajít předem, můžete si tak ušetři tahání zbytečností. V některých porodnicích například dostanete pleny nebo celkem pěkné erární oblečení pro miminko. Také u porodu Vás můžou obléknout do andělíčka a nemusíte si brát tričko. Pokud se nestydíte, můžete rodit i nahá. Dopředu už byste měla mít vyřízené, ke kterému pediatrovi budete chodit, aby z porodnice mohli nahlásit narození dítěte. Po porodu vás čeká i další vyplňování hromady papírů, které je dobré si opatřit předem a částečně předvyplnit. O tom, které jsou zapotřebí bude další článek příští týden.

Aktualizováno Pondělí, 19 Leden 2009 20:38