Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Konečně na dovolené PDF Tisk Email
Pondělí, 19 Leden 2009 20:00
Motto:Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.

Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.

 

Tak jsme s s Adámkem, manželem a našimi rodinnými přáteli vyrazili do slunného Egypta, trochu se vyhřát ze zmrzlých Čech. 11 denní dovolenou nám přinesl Ježíšek a já mu za ni budu celý rok děkovat, protože už jsem ji fakt potřebovala. Nemuset se o nic starat, ráno odejít ven, nic nedělat, nechat se obskakovat a večer si jít posedět s přáteli. To už jsem dlouho nezažila. Ale co bylo nejdůležitější, celý den jsme si mohli s manželem hrát s Adámkem. Naše batole je starý mazák, takže už po dvou dnech všechny zdravil svým „Čau“ a občas přidal i plácnutí rukou. I když už jsem v letadle slyšela názor důchodců, že by takhle malé děti neměly cestovat a s mámami by měly sedět doma na zadku a neobtěžovat pláčem celé okolí (Adík naštěstí spal), bylo nás s batolaty nebo kojenci, v letadle poměrně dost. Tak si říkám, že ta doba, kdy se mámy opravdu šest let nehnuly od dětí a plotny, je snad už konečně za námi a na plážích budeme jednou za rok potkávat stále více dětí. Dovolená je pro mě časem odpočinku, ale i velkých obav. Dříve jsem se létat nebála. A teď? Už tři dny před odletem sleduji katastrofické filmy a dokumenty typu: Jak přežít leteckou katastrofu. Také si v hlavě odvíjím, jak bychom s manželem vyřešili přistání na vodě a podobné další katastrofy. Kdo by nesl malého? A jaká je bezpečnostní poloha pro mámu s dítětem? A co když nás unesou teroristi? Tentokrát jsem se zabývala hlavně jimi. Vždyť Egypt sousedí s Izraelem, ve kterém začala válka. „Neplaš.“ Říká mi vždycky manžel. A já mu pak po přistání letadla na řece v Americe říkám „Vidíš?“. Ale je fakt, že když vám posunou let a celou noc trávíte posedáváním na letišti, mozek vám tak otupí, že už pak přemýšlíte jen nad tím, jak si v letadle zdřímnete. Až po vystoupení z letadla jsem zjistila, že jsem prošla bezpečnostní bránou s klíči v kapse bez jediného pípnutí a zatímco kamarádce zabavili gel na vlasy, já v pohodě prošla s lahví vody v kočárku a spoustou tekutin pro malého v nekapajících hrnečcích, ze kterých stejně nikdo nepozná jestli pijete nebo ne. Takže kdybych byla terorista, prošla bych úplně v pohodě a to vám na klidu moc nepřidá. Naštěstí mi to došlo až při vystupování a vzpomněla jsem si na to až teď, takže jsem při odletu nehysterčila. Opět jsem totiž měla otupělý mozek a špatnou náladu. Vždyť komu by se chtělo poklesnout za 4 hodiny o 30 stupňů. Adámek a manžel to snesli mnohem lépe než já a mě nezbývá, než se na ně usmívat a posouvat dny v kalendáři, aby bylo konečně zase léto.

Tip:

Letíte na dovolenou s dětmi?

Do letadla jim smíte vzít kojeneckou stravu a pití v jejich lahvích, ostatní vám bude nemilosrdně zabaveno.

Veškeré další tekutiny a gely – parfémy, řasenky, zubní pasty atp., které si chcete vzít do letadla se vám musí vejít do malého pytlíčku, který si koupíte na letišti v automatu. Jeho obsah může být maximálně 1 litr. Sáček pak musíte uzavřít a předat ke kontrole. Tekutiny nad 100 ml vám vyhodí. (Popravdě nikdy jsem nepochopila, jaký je rozdíl, když tekutiny máte nebo nemáte v pytlíku)

Do letadla nesmíte mít s sebou ani ostré předměty (pozor na kovové pilníky) a hořlaviny (Zapalovač zatím vždycky každému prošel…)

Pokud si chcete koupit láhev vody do letadla, mějte u sebe drobné na automat, který je před nástupem do letadla a můžete v něm koupit pití i pamlsky.

Prostě, když už máte dítě, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám překonat starosti s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.

Aktualizováno Pondělí, 19 Leden 2009 20:21
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo