Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Móda pro děti PDF Tisk Email
Pátek, 02 Leden 2009 11:19

Motto:
Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.
Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.

 

Tak jsem při surfování po netu zjistila, jaké jsou poslední módní trendy v oblasti oblékání dětí. Tedy abych pravdu řekla, myslela jsem si, že u dětí je to úplně jedno, ale ono ne, důležité jsou nejen barvy, ale třeba i druhy potisků. Tak například před dvěma lety mezi dětmi frčely lebky a bez nich bylo dítě totálně out. Dozvěděla jsem se i to, že pokud ráda nosím elegantní černou, mělo by mé dítě nosit šedou nebo béžovou. Dovedete si představit veselé batole od hlavy k patě v šedé? A taková procházka mezi loužemi v béžové… Naštěstí pro kluky frčí i barvy jako olivová a bledě modrá. Holčičky se mají klasicky oblékat do růžové a červené. Takže jsem zjistila, že jsme out, protože barvy volím co nejtmavší kvůli skvrnám a i když máme kluka, ráda mu dám červené tričko, protože mu sluší. Ve skříni máme převážně modré, oranžové a bílé věci. Bílé proto, že jdou snadno vybělit, když je na nich flek, modré a proto, že mu sluší a na oranžových je nejméně vidět oranžové pití. Zelená se u nás také najde, ale ne kvůli módě, ale kvůli fotbalovému klubu, za který hraje táta Adíka. Nakonec jsem ale ráda, že máme syna, protože u kluků se oblékání moc neřeší a když jsem u holčiček četla termíny jako nabírané rukávy, maxi nebo naopak mini délka šatů, zimní kabátek, skládané nebo hladké sukýnky a ještě řešit barvu punčošek? Děkuji nechci. Klukovi stačí koupit troje kalhoty, tepláky, k tomu tričko a mikinu nebo svetr a jde se ven.

TIP:

V zimě dítě není nikdy dost oblečené, ale nepřehánějte to, stačí se řídit jednoduchým pravidlem – dejte dítěti vždy o jednu vrstvu oblečení více, než máte vy.

Pokud máte doma kojence, nakupte si v předstihu dvě velikosti, pro batole pak stačí jedna velikost o číslo větší. Až mu budou věci tip ťop, můžete hned sáhnout po větších, už vypraných a vyžehlených a postupně šatník třídit a odstraňovat malou velikost.

Nechte dítě vybrat si, co si vezme na sebe. Pod oblíbené tričko s krátkým rukávem, můžete obléknout bílé tričko s dlouhým rukávem a dítěti nebude zima. To samé můžete udělat i s letními šaty bez rukávů. Fantazii se meze nekladou, nechte dítěti volný prostor, ať si samo oblékne, co se mu líbí, tříbí si tak svůj cit pro osobitý styl, pokud je ale oblečení příliš nevhodné, lehce ho usměrněte.

 

Prostě, když už máte dítě, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám překonat starosti s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.

Aktualizováno Pátek, 02 Leden 2009 12:03
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo