Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Štěstí je krásná věc... PDF Tisk Email
Pátek, 02 Leden 2009 11:18
Čtenářka Radka nám napsala krásný příběh svého života.

V dnešní uspěchané době se každý honí za penězi a bez nich si neumí představit šťastný život. Přitom je kolem nás tolik drobností, které činí život nádherným a nestojí ani korunu. Mnozí z nás si to ale uvědomí, až když je pozdě. Někdy nám dá ale osud druhou šanci a my se můžeme zase radovat. O tom je můj životní příběh, o který bych se s vámi chtěla podělit.

Když se podívám z okna svého bytu, často vídám ošuntělý pár, který z popelnic vybírá věci, kterých se ti, kteří měli více štěstí, už zbavili. Často také vídám ženu z vedlejšího domu, jak jde na procházku se svou dospělou postiženou dcerou na vozíku. Večer se má na kus řeči zastavit sousedka, která zůstala na své miminko sama potom, co jí před několika měsíci zemřel manžel při autonehodě. Nešťastné osudy, mohl by si leckdo říci, jenže já ani jednoho z těchto lidí neviděla plakat, naopak, mají na tváři stále úsměv. Štěstí našli v pro nás obyčejných věcech. Pár u popelnic je rád, že si našli teplé místečko, kde přenocují, ženu s postiženou dcerou těší každý den, kdy její holčička otevře oči a usměje se na ní a sousedka se raduje z každé nové dovednosti svého miminka, ve kterém vidí i svého milovaného muže. A od těchto lidí jsem se naučila štěstí i já. Ale cesta to byla dlouhá.

Vyrůstala jsem s oběma rodiči, ale kvůli tátovo pití se máma s tátou rozvedli, když jsem prožívala bouřlivou pubertu. V té době jsem hledala pravý opak svého táty a našla jsem ho v o 20 let starším, ženatém partnerovi. Co na tom, že byl Vašek jen o málo mladší než můj táta? 16-leté holce to nevysvětlíte. Byli jsme spolu dlouhých šest let, během kterých mi neustále sliboval, že se rozvede a založíme si spolu novou krásnou a spokojenou rodinu. A já mu věřila, jak naivní. Že jsem pro něj jen náplast na krizi středního věku mi došlo, až když jsem otěhotněla. Chtěl abych šla na potrat, ale to jsem odmítla. Řekla jsem vše mámě, která mě v rozhodnutí být svobodnou matkou podpořila a dokonce byla ráda. Na muže už totiž dávno zanevřela. Nakonec jsme se s Vaškem rozešli, ale čekala mě ještě bolestnější chvíle. Porod přišel v 21 týdnu těhotenství a mou krásnou malou holčičku se nepodařilo zachránit. Když se to Vašek dozvěděl, chtěl se ke mně a zase sliboval, že tentokrát už budeme jen spolu, že své ženě všechno řekne. Jenže já už ho zpět nevzala. Utápěla jsem se v žalu a ozvali se geny mého táty, začala jsem pít.

Když mi bylo úplně nejhůř, potkala jsem v baru dávného kamaráda Davida, který mi ten den pomohl dostat se domů a později mi byl vrbou a také člověkem, který mi z mé závislosti pomohl. A pak jsem potkala Pavla, bohatého manažera, který měl velký dům, drahé auto a světe div se, chtěl si mě vzít. Svatba byla velkolepá a do roka od ní, jsem nám porodila zdravého syna Pavlíka. Až když jsem zůstala s miminkem doma sama, prozřela jsem. Jak to, že jsem si nevšimla toho neznámého parfému, na Pavlově košili, když se vracel pozdě v noci domů? Jak to, že mi nepřišly divné jeho častá víkendová obchodní jednání? Vždyť takhle to přeci dělal Vašek se mnou!

Pomalu mi začalo docházet, že pro Pavla nejsem nic, než jen dokonalým domácím servisem, který mu vždy vypere, uvaří a při obchodních večeřích dělá garde. A vzpomněla jsem si na Davida, který mě od Pavla zrazoval. Myslela jsem si, že žárlí a strašně jsme se kvůli tomu pohádali a rozešli ve zlém. Vzala jsem tříletého Pavlíka a vyrazili za Davidem na návštěvu.

Ještě než jsem zazvonila, viděla jsem Davida, jak tlačí kočárek, vedle kterého jde krásná usměvavá maminka. Honem jsme se s Pavlíkem schovali za roh domu a já se rozbrečela. Došlo mi, jak blízko svému štěstí jsem byla, o jakého dokonalého muže a tátu pro svého syna jsem přišla. Místo toho jsem zavřená ve zlaté kleci jako hospodyňka. Ještě více líto mi bylo syna. „Tati, pojď si se mnou zahrát fotbal na zahradu.“ Zkoušel už několikrát nadšeně vytáhnout Pavla ke společné hře. „Copak ti nestačí tréninky v týdnu? Běž si radši s mámou číst, ať z tebe něco je.“ Byla jeho častá odpověď. No a pak jsem potkala Davida v obchodě a pochválila mu jeho dítě. „To je ale žena a dítě mého bráchy.“ Smál se David. No a po roce tajného scházení jsem se rozvedla. Pavel mi nenechal nic a i na Pavlíka platí jen jednou začas. Že by si ho vzal třeba na jeden den, to nechce a na Vánoce posílá dárky poštou.

Konečně jsem myslela, že jsem šťastná, jenže pak, když jsem s Davidem otěhotněla, přišel o práci a nebyly peníze. Hádali jsme se skoro denně, museli jsme prodat byt a nastěhovat se do menšího. Zadlužili jsme se a museli se zbavit i auta. Byly to krušné časy a já litovala, že jsem radši nezůstala s Pavlem. No a když pak malá Hanička dostala zápal plic a byly jsme v nemocnici, kde jí nedávali moc velké šance, najednou se mi všechno rozleželo v hlavě. Až tehdy mi došlo, že v životě není důležité mít velký dům a peníze, ale zdravá rodina a život s těmi, které milujete a kteří milují vás. Uvědomila jsem si, kolik štěstí jsem měla a jak jsem si ho nevážila. Hanička se nakonec uzdravila a s ní i náš vztah s Davidem. Ten si našel skvělou práci, splatili jsme dluhy a začali stavět dům. Na jeho ještě nedokončené zahradě, si kopou do balónu s Pavlíkem a já jsem šťastná. Ale někdy, když se nedaří a mám pocit, že chci zase všechno změnit, stačí mi podívat se z okna našeho bytu a vidět pár, který vybírá popelnice…………

Brzy už náš byt prodáme a doufám, že ti, kteří v něm budou bydlet po nás, budou stejně šťastní jako my. A pokud ne, snad jim také pomůže pohled z okna, aby si uvědomili, co mají. Vždyť každý den, kdy se můžete smát se svými blízkými, stojí za to. A štěstí je opravdu krásná věc….

Čtenářce Radce posíláme za její příběh dárek. Napište nám i Vy veselé nebo smutné příběhy ze života získejte knížku nebo kosmetiku Oriflame!

Aktualizováno Pátek, 22 Květen 2009 11:21
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo