Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Mámy mámám 9 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 23:00
Motto:
Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.
Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.


Člověk si říká, že ho už nic nemůže zaskočit. Samozřejmě, je to nesmysl. Obzvláště, když máte děti. To je člověk překvapován neustále.
Musím, říct, že když se Šimon narodil, zaskočila mě ta záplava nádherných věciček, které jsou k mání. Pochopte, mé první dítě se narodilo těsně před revolucí a nebýt toho, že mě nějakou dobu před tím poprvé pustili do kapitalistické ciziny, kde jsem mohla zakoupit několik málo krásných miminkovských oblečků, jistě by nebyl ušetřen přízových kabátků a vytahaných dupaček s medvídky. Nic jiného totiž tenkrát na trhu nebylo. Dnes už je tedy všechno jinak. Vybírat je z čeho, jen kdyby člověk vždycky měl za co.
Bundička s kapucí – 900 korun, manžestráčky s laclem za 600 a první botičky? Připravte si také nějakou tu stovku. A všechno téměř nové, párkrát použité, bude ležet ve skříni. Miminko roste tak rychle, že neunosí zhola nic. Možná vás napadne tak, jako mě, že podobně na tom jistě byly tisíce maminek přede mnou. A že by nebylo od věci, zakoupit věci malino obnošené, ale stále zánovní. Pokud totiž nechcete vyhodit za oblečky celou mateřskou, máte jen pár možností.
• Navštívíte luxusní sekond hand.
• Vyrazíte do nejbližšího mateřského centra, kde obvykle bývá bazárek
• Najdete ve svém okolí maminku o něco staršího dítěte a dohodnete se na pravidelném odběru oblečení.
• Nakoupíte oblečení nové, ovšem někde na tržišti.
.


Tip na tento týden
Oblečení pro miminko
Osobně vám mohu doporučit raději nákup obnošeného značkového oblečení, než nového prapodivného původu. Trička z tržiště bývají po vyprání víc široká, než dlouhá, tepláčky obvykle záhy pokryjí žmolky, bundička se zřejmě brzy opere. Naproti tomu, pokud zakoupíte kvalitní značkové oblečení, byť nošené, tak obzvláště v těch nejmenších velikostech bývá opravdu jako nové.
Když už ale hovoříme o tom, kde, měli bychom si říci také co. Váháte, co všechno musíte bezpodmínečně zakoupit, pokud čekáte miminko? Přinášíme základní seznam
• 10 ks body, triček, košilek (každému vyhovuje něco jiného, já osobně se přimlouvám za body. Udrží plínku a miminko nemá holá zádíčka)
• 5 - 7 ks dupaček, nejlépe bavlněných
• 2 ks overaly
• 2 ks bavlněných mako čepiček
• 3-4 ks kabátků, mikinek, svetříků
• 3 ks spacích kombinéz, ale zpočátku stačí dupačky
• 2-4 ks ponožky, capáčky
• 1 ks bavlněných rukavic (mimo letní měsíce)
• 2 ks ortopedických kalhotek na pleny - jsou super pro případ "širokého balení"

Obzvláště, pokud jde o naše děti, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám přežít nelehké období života s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo