For Babies
Trocha radosti... PDF Tisk Email
Neděle, 21 Prosinec 2008 23:45

Advent je příležitostí udělat něco pro druhé. Jenomže, ne každý té příležitosti využije… Někdo dá přednost mytí oken, druhý se radši podívá na televizi. O to více potěší, když někdo myslí trochu jinak.

 

Děti ze sdružení Vincent z Prahy – Vinoře si řekly, že ne každý má to štěstí, aby mohl vyrůstat s mámou a s tátou, a že by se s tím mělo něco dělat. Proto si na poslední adventní neděli připravily pásmo písniček, které měly tak trochu vyburcovat dospělé z jejich lhostejnosti. A ty, ze kterých slupka jen tak nespadne, alespoň donutit sáhnout do kapsy pro nějak tu korunu, kterou děti vybíraly pro své kamarády v Klokánku. Právě pro ty děti, které bohužel za dva dny s mámou a tátou ke Štědrovečernímu stolu nezasednou a rodinnou pohodu pod stromečkem neprožijí.

Snahu sdružení podpořily i další vinořské děti, které si pro změnu pro ty nejmenší připravily loutkovou pohádku. Na návsi ve Vinoři, vedle živého betléma, v symbolickém sousedství kostela a za podpory té pravé atmosféry vánočního trhu, se sešli lidé dobré vůle.

A co jste dělali poslední adventní neděli vy?

 
 
Aktualizováno Čtvrtek, 25 Prosinec 2008 22:29