Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Daneček neprospívá PDF Tisk Email
Úterý, 16 Prosinec 2008 13:40

Prohlídka Danečka ve 3 měsících proběhla jak jsem očekávala, špatně. Za měsíc nám přibral pouze 100g a vyrostl o 1cm, hrozně mě to překvapilo, protože nebrečel hlady, v noci pěkně spinkal a budil se jen jednou za noc tak, jako obvykle. Domnívala jsem se, že by se určitě ozval kdyby měl hlad, ale asi máme doma flegmatika.

Sice jsem ke konci třetího měsíce měla pocit, že má málo mléka, a tak jsem ho nechávala déle u prsa, ale po 3 dnech to bylo dobré a už nefňukal, že mu prso beru, domnívala jsem se tedy, že je vše už v pořádku, ale nebylo. Paní doktorka mě tedy poslala nakojit, abychom věděli kolik mléka si vezme. V cizím prostředí si bohužel vytáhl pouze 80g, takže jsme se domluvili, že si na víkend půjčím váhu domů. Problém byl také v tom, že Daneček si říkal o jídlo po 4 hodinách a to je podle paní doktorky málo, takže jsem mu doma zkusila změnit režim zpět na 3 hodiny, jenže Daneček byl nervózní, protivný a choval se úplně jinak než normálně, jako kdyby mi ho někdo vyměnil, tak jsem se naštvala a řekla si, že když to tak nechce, tak bude dostávat po 4 hodinách tak, jak byl zvyklý a šla koupit do lékárny umělé mléko. Danečkovi jsem dávala nejdřív prso a pak ho ještě dokrmovala.

Když jsem si byla v pátek pro váhu, ihned jsem ho zvážila a zjistila, že pěkně přibírá. Na radu paní doktorky, že mám kojit každé 3 hodiny a snažit se ho pouze u kojení udržet jsem se tedy vykašlala. Teď je Daneček zase to spokojené a usměvavé miminko, tak jak ho znám. Pěkně nám přibírá, budu ho tedy kojit dokud si prso vezme a z lahve dostane vždy tolik aby byl spokojený a dostatečně napapaný. Manžel byl v pondělí váhu vrátit a rovnou mi domluvil termín na očkování, jsem tedy zvědavá kolik nám přibere do té doby a hlavně jak to očkování snese. S doktorkou se domluvím, že si Danečka budu chodit převažovat každých 14 dní, abych věděla jak na tom jsme, protože po měsíci je to moc dlouho, a alespoň se tak vyhneme tomu, že by měl opět málo jídla.

Jinak doma u nás probíhají přípravy na Vánoce, letos jsem stihla úklid na první adventní neděli a tento týden se chystám péct cukroví, jen nebudu dělat 13 druhů jako obvykle, ale jen tak 3-4 oblíbené, abych se mohla věnovat tomu našemu drobečkovi. Jsem zvědavá jak se mu bude líbit ozdobený vánoční stromeček a celkově ta pohodová atmosféra, kdy s námi bude táta doma a nebude muset do práce. Daneček si totiž už umí říct u koho se chce chovat a s kým si chce hrát, dává nám to jasně najevo kdo je pro něj v tu danou chvíli víc oblíbený a koho chce u sebe. Je mi jasné, že když je se mnou pořád je rád když vidí tátu a hraje si s ním taky někdo jiný. No, táta si s nim hraje taky trochu jinak než já, a nejhezčí je když nám radostí doma „výská“ nahlas se směje, už se těším až ještě k tomu začne mluvit, zatím jen pořád „žvatlá“, ale i tak si spolu rozumíme.

Aktualizováno Úterý, 16 Prosinec 2008 14:02
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo