Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Příšerná ale milovaná PDF Tisk Email
Neděle, 14 Prosinec 2008 23:14
Motto:

Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.
Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.

 

Připadala jste si někdy jako ta nejhorší a nejneschopnější matka? Já si tak připadám dost často. Nejvíce asi, když přijedu k mojí mámě nebo ke tchýni. Když totiž ony vychovávaly děti, stíhali toho mnohem více a hlavně vařily výborné omáčky s knedlíky, aby zasytili celou rodinu. No a já vařím jen rychlíky, protože omáčky mi nikdo doma druhý den nejí a já také nemám chuť jíst jednu omáčku týden. No a pak když se manžel vrátí sytý od maminky s plnou taškou jídla, aby neumřel hlady, slyším celý den, co bych ještě měla všechno stíhat udělat. Na tohle už jsem si pomalu zvykla a neřeším to, co mi ale chybí, je intuice matky.

Totiž, abyste rozuměli, já prostě nepoznám, co po mě to batole chce. A to i přesto, že jsem ve většině chytrých knížek četla, že už kojenec má různé druhy pláče a matka vždycky pozná co chce. A tak tu máme situaci, kdy uplakané a už značně vzteklé batole ukazuje na kuchyňskou linku a já mu postupně podávám piškoty, kus masa, vařečku, lžíci a nechce nic. Nebo řve hlady o půl hodiny dříve než obvykle a mě to dojde, až když mu o půl hodiny později skutečně servíruji oběd. No a vrchol všeho byl tento týden, kdy celé dopoledne vesele skotačil s tátou a po poledním spaní se vzbudil mrzutý a rozladěný. V domnění, že se jedná o špatnou náladu, jsem vřískajícího syna navlékla do několika vrstev oblečení a vyrazili jsme za lepší náladou do města. V autobuse seděl naprosto klidně, žádné mrskání a kvílení, že chce dolů a i ve městě se mě způsobně držel za ruku. No a mě to pořád nebylo divné. Že mu opravdu není dobře, mi došlo až večer a musel mě k tomu poblinkat od hlavy k patě. Potom mu vyskočila teplota na 39 stupňů a já v hlavě honila informaci, kdy že má být ta reakce po očkování, jestli do 7 dnů nebo od sedmého dne. První vakcínu na příušnice, spalničky a zarděnky totiž dostal předešlý den.Celou noc pak strávil u mě v posteli a táta se musel přesunout na válendu pro návštěvy. Ne že bychom neměli dost místa, ale ať jsem jaká jsem máma, Adámek chce prostě ležet jen vedle mě a pokud je tam táta, chce s ním vyvádět skopičiny. Máma je tu prostě od toho, aby byla oporou, foukala bolístky, zasytila hladové bříško (a myslím, že omáčka není nutná) a nastavila náruč k mazlení, kdykoliv je potřeba. A táta vždycky bude ten, co ho vytáhne na sportovní utkání, podnikne s ním nebezpečné výpravy, zasvětí ho do tajemství, která by máma vědět neměla a namísto jablíčka mu vždycky dá radši čokoládu, samozřejmě před obědem. Já nebo kdokoliv okolo si může myslet, že jsem hrozná máma, ale vím, že je nejdůležitější, že své dítě miluju a ono mě. a to ostatní už se poddá.

Tip pro tento týden:

Jak na batole

Ne nadarmo se říká, že nejdůležitější jsou první 3 roky života, vždyť v této době se dítě učí od základu vhodné a nevhodné chování a co pochytí v této době, už se těžko odnaučí.

Proto buďte vždy s partnerem za jedno a nedohadujte se před dítětem, jestli tu či onu činnost smí nebo nesmí dělat.Pokud máte s partnerem výrazně jiné výchovné metody, domluvte se v klidu na kompromisu a nedělejte si naschvály!

Pokud nechcete, aby si vaše dítě vynucovalo cokoliv křikem, tak na něj také nekřičte, pokud dělá něco, co se vám nelíbí, stačí dát do hlasu větší důraz.

Bezdůvodný vztek netrestejte křikem nebo bitím, ale zkuste dát dítě za dveře, dokud se neuklidní a nevšímejte si ho, dokud samo nepřijde. Na některé děti platí i velké objetí nebo napodobení jeho nevhodného chování.

Pokud vám jednou za čas „ujede ruka“, nepodléhejte hned špatnému svědomí a neomlouvejte se dítěti, spíš si sami zkuste situaci zpětně vybavit a uvědomit si co vás k této reakci vedlo. Podruhé už budete reagovat jinak.

I když se vám zdá roční batole ještě malé, nasává informace jako houba, proto ho už můžete učit základy slušného a bezpečného chování. Začněte pozdravem na přivítanou a rozloučenou, pokračovat můžete poděkováním a poprošením. Na přechodu už mu můžete vysvětlit, jak se rozhlédnout. Dítě to samozřejmě nebude umět hned a může trvat několik měsíců, než si nové dovednosti osvojí a zapamatuje, a to nejen ty ze slušného a bezpečného chování, ale i věci, které jsou pro něj nebezpečné, proto buďte trpěliví a opakujte, opakujte, opakujte…

Aktualizováno Neděle, 14 Prosinec 2008 23:18
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo