Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Bez maminky PDF Tisk Email
Čtvrtek, 04 Prosinec 2008 21:49
Moto:Je to bída na tom světě, že by člověk utek, sotvaže se vzpamatuješ, je tu nový smutek (stará moudrost)

Poslyšte smutné vyprávění o tmavovlasém a tmavookém chlapečkovi, který byl prvním dítětem svých rodičů. Ti však neměli nejlepší vztahy a neustále měli nějaké rozpory.. Necitelný otec je vyřešil tím, že malého klučinu natrvalo odloučil od jeho matky, která vůbec nevěděla, kde se nachází. Tím, že se chtěl pomstít své manželce, dal ve své zvrácené duši umístit dítě, přestože to za nic nemohlo, do tmavého sklepení, kam pronikal jen malý proužek světla otvorem ve dveřích, a vůbec nedbal jeho nářku.

 

Teprve po několika měsících se mu chlapce zřejmě zželelo a dal ho přemístit jinam, kde o něm jeho matka také vůbec nevěděla a marně po něm pátrala.. Po několika letech ho nemilosrdný otec odvezl k jeho strýci; ten ho se svou ženou přijal velmi přátelsky, snad i proto, že sami neměli děti. Hodný strýček mu dokonce umožnil vzdělání, kterého se jemu samému nedostalo, takže nadaný synovec se záhy naučil číst a psát – a nejenom to. Svoji maminku však už nikdy neviděl a když zemřela, nemohl ani jet na její pohřeb, poněvadž se ho nezúčastnil ani jeho povedený otec. Domníváte se, že je to smyšlená událost, nebo nějaká stará legenda?Jste na omylu, tenhle příběh se skutečně udál. Ostatně – cožpak se podobné případy dnes tu a tam nestávají? Tušíte Snad, kdy se ten smutný příběh, který jsme vám vyprávěli, skutečně stal – a kdo byli jeho aktéři? Ještě vám prozradíme, že onen tmavovlasý chlapec svou maminku už nikdy neviděl, ale že svoje trauma nakonec úspěšně překonal.Napadá vás snad, o kom tu byla řeč? Nebo jste si tím jisti?Nebyl to arci ojedinělý příběh, takže se můžete zmýlit.Přesto neváhejte a své nápady nám napište. Povíme vám, zda jste hádali správně…
Aktualizováno Pátek, 05 Prosinec 2008 08:54
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo