Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Mámy mámám 13 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 22:55

Motto:
Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.
Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.


Člověk si říká, že ho už nic nemůže zaskočit. Samozřejmě, je to nesmysl. Obzvláště, když máte děti. To je člověk překvapován neustále.
Protože nejsem ta typická maminka, která je pořád jen doma, musela jsem brzy řešit problém, jak absolvovat i s dítětem pracovní schůzky. Copak, dokud to bylo miminečko, to bylo hej. Spinkal ve své přepravní „kolíbce“ a jedinné, co jsem musela řešit, bylo, aby se v restauraci nekouřilo. Horší časy nastaly, když se z miminka stalo batole.
Sedět u stolu během nezáživného povídání dospělých ho samozřejmě nebavilo. A já s hrůzou zjistila, že od téhle chvíle jen můj svět zúžen na sít společnosti Mc Donalds. Jen ta totiž nabízí ve většině svých zařízení hrací koutek, čisté záchody a mnohdy i přebalovací pulty. Jen tam jsem mohla v klidu jednat, zatímco se můj hošíček batolil mazi míčky, prolézačkami a klouzačkami. Naneštěstí nejsem příznivcem tohoto rychlého občerstvení a hošíkovo usilování o Happy meal mi příjemné chvíle dost kazilo. Dlouho jsem proto doufala, že nejdu jiné řešení. Našla jsem. Jednu restauraci s koutkem pro děti v Mělníce, jednu v Praze, no a to bylo pomalu všechno. Taky jsem se naučila zvát některé ze svých kolegyň na jednání do mateřského centra. No, člověk vyzkouší všechno. Takže, pokud si mohu dovolit radit:
 Zjistěte si, kde se ve vašem okolí nachází cokoliv s dětským koutkem dříve, než nastane situace, kdy si budete nuceni rychle domluvit schůzku.
 Nebojte se říci dopředu, že s sebou přinesete dítě a poprosit o trochu „dětské“ prostředí.
 Jamile najdete prostředí přátelské pro děti, předávejte informaci dál, zaslouží si být námi, matkami, podporováno.

Tip na tento týden
Kam v Praze s dětmi
(Dle doporučení maminek na serveru www.dvojcata.cz)
 Cafe Therapy. Ve Školské ulici. Je v centru a nekuřácká část je příjemná (i když se člověk musí prodrat oblaky kouře ve značně zahulené kuřácké části...:-)
 Pizza Nuova Ambiente - hned vedle Kotvy, super dětský koutek, ale bývá tu narváno, hlavně o víkendech
 Bohemia Bagel v Masné - minikoutek, dost ušmudlaný, ale dětem to zjevně nevadilo...:-)
 TGI Friday na Andělu - hezký koutek, ale bohužel je hned vedle kuřácké části, takže pokud tam zrovna někdo sedí a kouří, jde to i do koutku :-((
 A pak je tu samozřejmě Ikea:-))
Víte o nějaké jiné pěkné kavárně, cukrárně, prostě zařízení s dětským koutkem kdekoliv v republice? Napište nám o nich a my postupně pro vás a ostatní maminky sestavíme seznam, který bude mít svou pravidlenou rubriku. Autory deseti tipů navíc odměníme krásnými dárky.


Café Therapy také doporučuji, je v centru a nekuřácká část je příjemná (i když se člověk musí prodrat oblaky kouře ve značně zahulené kuřácké části...:-)
Pizza Nuova Ambiente - hned vedle Kotvy, super dětský koutek, ale bývá tu narváno, hlavně o víkendech
Bohemia Bagel v Masné - minikoutek, dost ušmudlaný, ale dětem to zjevně nevadilo...:-)
TGI Friday na Andělu - hezký koutek, ale bohužel je hned vedle kuřácké části, takže pokud tam zrovna někdo sedí a kouří, jde to i do koutku :-((
La Festa ve Slivenci - super na léto, mají dětský koutek na zahrádce
A pak je tu samozřejmě Ikea:-))
Helča
Autor: Lucka V.
Vloženo: 27. 3. 2007 10:31
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
ICQ: Není vyplněno.
Skype: Není vyplněno.
Re:
Cafe Therapy. Ve školské ulici. Kolmá na Vodičkovu v místě kde je Donald.
Aktualizováno Neděle, 13 Duben 2008 22:56
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo