For Babies
Jak se má Terezka? PDF Tisk Email
Úterý, 02 Prosinec 2008 20:00

Vzpomínáte si na smutný osud Terezčiny maminky Simony z Jirkova, kterou srazil trolejbus? Uplynuly už více než dva měsíce a rodina se pomalu vzpamatovává z tragédie. Pomáhá jim v tom hlavně usměvavé miminko Terezka. Jak rodina zvládá péči bez maminky?

Když jsme o Terezce psali poprvé, rodina se rozhodovala, jestli může péči o ni finančně zvládnout její táta Rosťa, nebo jestli se o ni bude starat babička. Babička nakonec přestala pracovat a během dne o Terezku pečuje. Když se Rosťa vrací z práce, jede hned za Terezkou, aby si s ní pohrál a uložil jí do postýlky. Přes týden zůstává u babičky a o víkendech je miminko s tátou. Péče o dnes již devítiměsíční Terezku, nebyla zpočátku pro babičku jednoduchá. Všechno se musela učit znovu a spousta věcí pro ni byla po 30 letech nová. Všeho se ale ujala s obrovským odhodláním, pročetla si několik knih a časopisů, aby zjistila, jaké jídlo je pro Terezku vhodné a jak si usnadnit péči o miminko. Naštěstí má skvělou poradkyni v podobě ženy jejího synovce, která se stará o 10 měsíčního syna.

I když Terezka přišla ze dne na den o maminku a tím musela hned přejít z plného kojení na umělé mléko, se vším se báječně poprala a pediatr má radost z toho, jak skvěle prospívá. Dokonce už se k velké radosti celé rodiny postavila v postýlce. Zimní období je pro Terezku obdobím radosti i pláče. Terezka totiž nemá ráda oblékání do několika vrstev teplých svršků. Naopak byla nadšená z prvních sněhových vloček, které jí poletovali kolem kočárku při jedné z každodenních procházek s babičkou.

Jen díky Terezce čas pomalu hojí rány na srdci z tragické smrti mladé maminky. Rodina se moc těší na Vánoce, které budou pro Terezku první, ale bohužel budou také první bez Simony, která by si určitě moc přála vidět zářící oči svého prvního dítěte, až bude rozbalovat dárečky pod stromečkem. A přitom chybělo tak málo. Pár kroků k na chodník a u štědrovečerní večeře by se sešli všichni. Pokud chcete Terezce nadělit vánoční dárek, můžete to udělat dvěma způsoby. Terezce pomůže finanční dar na její dětský účet 43-1906340217/0100. Peníze budou použity výhradně pro potřeby Terezky. Rodina ale uvítá i věcné dary v podobě oblečení nebo hraček. Na nich se můžete domluvit s babičkou Terezky, které Vaše nabídky ráda předám. V tomto případě mi napište mail na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Rodina Terezky všem děkuje.