For Babies
Kdo u vás nosí dárky? PDF Tisk Email
Pondělí, 01 Prosinec 2008 22:55

Děda Mráz není náš, je to ruský šmelinář. Věta z doby ne tak dávné, se mi vryla do paměti a vlastně až s přibývajícími roky mi došel její skrytý význam. Dříve jsme odmítali ruského nadělovače vánočních dárků, ale americkému Santovi se nebráníme a ještě dětem pleteme hlavu s tím, že je to Ježíšek. Tak kdo vlastně u vás doma naděluje dárky? A co si myslíte o všudypřítomném Santovi?

 

Jana si právě vánočně vyzdobila balkon. Uprostřed tisíce barevných světýlek, je vidět červená postavička zavěšená na laně, která vypadá, jako by lezla do bytu. Děti si dnes smlsly na další čokoládce z adventního kalendáře se Santou a i z ubrusu se na mě usmívá tlustý pán s červeným kulichem. „Ono je to dost těžké se Santovi vyhnout, je prostě všude a děti ho mají rády, stejně jako spoustu amerických pohádek, ve kterých Santu vídají. A tak u nás naděluje dárky, děti se fotí v kostýmu Santy a posíláme je pak příbuzným jako PFko. Doba už je taková a já se tomu nebráním. „ Uzavírá Jana.

Alena začala řešit Ježíška až letos, kdy jsou jejímu synovi 2 roky a má z Vánoc už trochu rozum. „Přijde mi, že člověk skoro nemá na výběr. Přijdete do obchodu plného zboží s motivem Santy. Malému ale říkám, že dárky nosí Ježíšek. Zatím se ještě moc neptá, jak takový Ježíšek vypadá, ale až se bude ptát, jsem zvědavá, kde budu shánět jeho podobu. V naší rodině se vždycky držely krásné tradice. Krájíme jablíčko, jíme kapra, lijeme olovo, zpíváme koledy a nevím, proč bychom měli mít byt vyzdobený tlustým pánem a oblékat malého do rudého oblečku.“ Rozčiluje se Alena.

„My jsme dětem vymysleli takovou pohádku, abychom jim zbytečně nepletli hlavu.“ Vypráví Jiřina. „Děti píší Ježíškovi o dárky a ten, protože je vlastně ještě miminko, každé Vánoce zavolá na pomoc Santu, který dárky rozveze. Po večeři jdou děti do pokojíčku a vyhlíží z okna, jestli Santu zahlédnou. Mezitím honem nanosíme dárky a zazvoníme na zvoneček.“

Všechny maminky se ale shodují, že ať už naděluje dárky kdokoliv, důležité jsou hlavně rozzářené dětské oči, když vidí hromadu dárků pod stromečkem. Tak hlavně ať jsou ty vaše Vánoce šťastné a veselé.

A kdo nosí dárky u vás? Vadí vám všudypřítomný Santa?

Aktualizováno Pondělí, 01 Prosinec 2008 23:10