Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nevhodný dárek PDF Tisk Email
Neděle, 30 Listopad 2008 19:24

Vánoce pro mnohé z nás už dávno nejsou svátky, kdy je důležitější to, že se rodina sešla než to, jaké dárky kdo komu dal. Občas se stane, že se netrefíte do vkusu a záleží jen na povaze dotyčného, jak se k celé věci postaví. Někdy takový nevhodný dárek dokáže rozvrátit rodinu. Tak jako se to stalo v dalším vánočním příběhu, který nám poslala Markéta.

 

Tomík byl pro moje i manželovi rodiče první vnouče, takže si ho řádně hýčkali a kupovali nám první poslední. Byla jsem ráda, že máme tak skvělé vztahy, ale bohužel Vánoce před dvěma lety naše dobré vztahy s tchýní zpřetrhali. A stačila jen hloupá reakce na nevhodný dárek.

Tomíkovi bylo v prosinci 9 měsíců. Usoudila jsem tedy, že už by bylo dobré koupit nějaký skladnější kočárek do pro pohodlné převážení v autě. Měla jsem jasnou představu. Sportovní kočárek s jednou rukojetí, pro pohodlné ovládání jednou rukou, velkými koly pro jízdu v terénu nebo na sněhu a samozřejmě polohovatelná záda, aby Tomík nemusel spát v sedě. Dokonce jsem si vybraný kočárek předběžně zamluvila v obchodě. No ale pak přišly Vánoce a velké překvapení od tchýně. Z nádherně zabalené krabice na mě vypadl krásné značkové golfky. Hned jsem je rozložila a zjistila, že jsou úplně pravý opak mé představy. Že místo jedné rukojeti, byly golfové hole, bych přešla, ale kočárek měl malá kola a co hůř, neměl polohovatelná záda. Že se tchyně netrefila bylo na mě asi vidět, protože hned začala vychvalovat, jak jí prodavačka poradila pro našeho miláčka to nejlepší, ale že jestli se mi nelíbí, můžeme je vyměnit. Ten den jsem nechtěla kazit, ale hned po cestě domů jsem manželovi řekla, že ty golfky nechci. Myslel si, že si vymýšlím, ale hned druhý den jsem mu je i s malým dala, aby si je vyzkoušel na sněhu. Sám uznal, že to nejde a musí se vyměnit.

Do té doby jsem si myslela, že tchyně je skvělá ženská a pokud nám sama navrhla, abychom golfky vyměnili, nebude mít námitky. To jsem se ale spletla. Vyslechla jsem si, jak chtěla pro nás to nejlepší, a že jsem nevděčná. Manžel se mě sice zastal, ale tvrdila, že jsem ho zmanipulovala. Nebudu to vše popisovat, ale hádka to byla tak ošklivá, že jsem jí kočárek hodila na chodbu a odjeli jsme. Čekala jsem, že tchyně zavolá, ale už se neozvala. Ani nevím, co udělala s kočárkem, ale my si nakonec za svoje koupili podle našich představ a ke tchyni jezdí malý už jen s manželem. A stejně tak loni o Vánocích se stavil u své mámy jen manžel se synem. Dostal opět krásné drahé hračky a stolek se židličkou, který už doma bohužel máme.

I letošní první den po Vánocích asi strávím sama doma, zatímco manžel půjde se synem ke své mámě. Zkoušela jsem si s tchyní několikrát promluvit, ale jsem pro ní vypočítavá mrcha, co chtěla vlastního syna připravit o úžasný kočárek a za zbylé peníze si koupit nějakou parádu. Kdyby mi tohle někdo vyprávěl, nevěřila bych. Ale bohužel vlastní hořká zkušenost mi praví, že jeden nevhodný dárek dokáže narušit vztahy v rodině na mnoho let. Moji rodiče berou naštěstí Vánoce jako svátky setkání rodiny a dáváme si jen drobnosti, které udělají radost vždy. Chtěla bych to naučit i svého syna, aby se v budoucnu zbytečně nezklamal a Vánoce pro něj nebyly jen o obrovských drahých dárcích.

Markétě za její příběh posílám balíček kosmetiky Oriflame.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti s nevhodnými dárky nebo okomentujte příběh a získejte možnost vyhrát dárek…

Aktualizováno Neděle, 30 Listopad 2008 19:28
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo