Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Zázrak se nekonal PDF Tisk Email
Neděle, 23 Listopad 2008 21:27

Snad každý z nás si o Vánocích přeje, aby se tento kouzelný čas stal zázračným a vyléčil všechny rány osudu. Když se tak nestane, je zklamání dvojnásobné, ale jsou věci, kvůli kterým stojí za to jít dál a ani nemusí být zázračné. Stačí jen ty obyčejné, kterých si běžně ani nevšimneme. Další Vánoční příběh nám poslal paní Alena, které za něj posílám kosmetiku Oriflame.

 

Je to už pět let, ale často vzpomínám, jako by to bylo včera. Vychovali jsme s manželem dvě krásné dcery a máme 4 vnoučátka. Sotva jsme si ale začali užívat podzimu života, přišla krutá nemoc. O rakovině jater se manžel dozvěděl sotva na jaře začaly pučet první poupata na stromech. Ortel lékařů byl nemilosrdný – bude rád, když se dožije konce léta, na Vánoce už nás u stolu bude o jednoho méně.

A právě Vánoce jsou to, na co se celý rok nejvíce těším, sejdeme se totiž celá rodina včetně vnoučat a je u nás veselo. Nechtělo se mi věřit, že ty loňské byly poslední. Čas plynul a lékaři se snažili všemožně manželovi ulevit od bolesti a prodloužit mu život jak to jen šlo. Jenže mu rychle ubývalo sil a unavil se jen co si chvíli pohrál s malými vnoučky, do nemocnice ale nechtěl, jak říkal, chtěl umřít doma se svou rodinou. A já si vzala předčasný důchod, abych se o něj mohla starat. Přešlo jaro, léto, podzim a manžel stále žil, řekla jsem mu své přání, aby vydržel ještě do těchto Vánoc. Každý večer jsem se modlila a vypadalo to, že se mé přání splní. Pomalu jsem začínala věřit na vánoční zázraky, když v noci z 20. na 21. prosince 2003 manžel zemřel ve spánku.

Vánoční zázrak se tedy nekonal a o Vánocích nás u stolu prostřeného pro 11 lidí, sešlo jen deset. Za to jsme ale zapálili o jednu svíčku více. Vánoce roku 2003 ale nebyly ani trochu smutné, vzpomínali jsme na manžela, na našich společných 34 let, jak jsem se seznámili, jak se nám narodily holky, první sáňkování, první Vánoce s dětmi, první lásky tatínkových holčiček. Bylo toho tolik, že jsme seděli až dlouho do noci a povídali si.

A tak je to dodnes. I o letošních Vánocích se všichni zase sejdeme, jen budeme o pár let starší, prostřeme i pro manžela a budeme vzpomínat nejen na časy, kdy s námi ještě byl, ale i na roky, kdy už s námi nebyl, co všechno naše děti prožívají se svými dětmi a jak se vlastně všechno opakuje stále dokola. I když se tenkrát o Vánocích žádný zázrak nestal, jsem vlastně ráda, že tomu tak bylo. Uvědomila jsem si totiž, že největší zázrak je zdravá rodina, která má krásné vztahy a každý den, kdy se můžu těšit z úsměvů svých dětí a vnoučat.

Napište nám i vy svůj Vánoční příběh nebo příběhy čtenářek okomentujte a vyhrajte jeden malý dárek! Soutěž trvá do 22.12., kdy z došlých komentářů vylosuji jednoho výherce a vyberu 2 nejhezčí příběhy, které budou zveřejněny i v časopise!

Aktualizováno Neděle, 23 Listopad 2008 22:30
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo