Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Mamy mámám 18 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 22:49
Motto:

Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.
Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.


Tak jsem právě dočetla Deník špatné matky. Pro ty, kdo knihu ještě nečetly, musím říct, že je to taková moderní verze Betty Mc Donalds. Pro ty, kteří nečetly ani tu, dodám, že jde o vyprávění o jedné obyčejné rodině a spoustě komických situací, které vznikají kolem výchovy dětí.

Při čtení jsme si uvědomila, jak moc se pořád liší život nás, obyčejných Češek, od života ve „velkém světě.“

Aby mohla autorka napsat nějaký ten článek a nehroutila se z mateřských povinností, dává dítě na hlídání k jedné moc hodné paní. Přesto vlastně stále nic nestíhá. Když se jí potom narodí druhé dítě, postupně odkládá obě, i tak ale vlastně má pocit, že si rodina uzurpuje veškerý její volný čas a celou její osobnost.

Připadá jí děsivé jezdit s kočárkem do obchodů, nakupovat s dětmi, jet s nimi na dovolenou. Vlastně cokoliv je jedno velké dobrodružství. Pocit, že její život je vzhůru nohama má i ve chvíli, kdy už obě děti chodí do školy.

Tak mě tak napadá, co by asi dělala v kůži obyčejné české mámy, která obvykle nemá nikoho na hlídání. Kromě domácnosti většinou ještě chodí do práce. A dokonce se ve většině případů ani nemůže přestěhovat, když se jí v místě bydliště přestane líbit, protože naspořit si na jeden obyčejný domeček předpokládá jeden obyčejný lidský život.

Je to prostě ještě v mnohém jiné, jak žijeme tedy a jak se žije jinde. Věřím, že je mnoho pravdy na tom, že cizinci jsou nadšeni z toho, jaké jsou Češky manželky. Zřejmě není mnoho těch, kteří zvládnou plný úvazek v práci, plný úvazek doma, práci kolem domu a ještě láskyplně pečují o manžela.

Hurá do ciziny, milé dámy. Budeme tam trošku za exoty, ale aspoň si nás možná bude někdo vážit.

A pokud už tu máte moc pevné kořeny?

Tip na tento týden

• Potom se nesnažte zvládnout víc, než zvládnout jde.

 Občas zkuste být za slabé a bezmocné, aby měl muž šanci ocenit, když jste silné a mocné.

 Užívejte si života, za chvíli už se vám třeba nebude chtít.

 A nezapomínejte se radovat. A nejvíc, když vám vlastně není do smíchu.Obzvláště, pokud jde o naše děti, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám přežít nelehké období života s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky. 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo