Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Děťátko, kde jsi? PDF Tisk Email
Pondělí, 17 Listopad 2008 20:20
Moto: Děti jsou radost, ale ještě víc starost(stará pravda)Povíme vám, historku o vdově, která měla dvě dcery. Jedna, ta starší, se jmenovala Baruška, mladší byla Jaruška.Baruška byla už šťastně vdaná, měla hodného manžela, takže k jejich spokojenosti scházelo jenom to, aby se jim narodilo děťátko. Oba dva je toužebně očekávali, ale ani po třech letech

se jejích přání nesplnilo.

 

Matka se rozhodla, že je nezbytné něco podniknout. I vydali se do lázní, které by měly pomoci. Jarušku nechtěli nechat doma samotnou, takže ji vzali s sebou.Když se vrátili, navštívil je soused a účastně se vyptával, jakžese tam měli a zda doufají, že lázně manželům pomohly.Ještě je brzo dělat nějaké úsudky, odpověděla matka, ale že doufají v úspěch.Samozřejmě, že se také objevila místní drbna, které většinou říkali Tlachalka. Zvědavě se vyptávala, jak se měli a jestli čekají, že to dobře dopadne.

A vida, za rok se v rodině objevilo roztomilé malé děťátko.Soused přišel gratulovat a přinesl děťátku dárky.Tlachalka marně zvonila u jejich dveří, nikdo jí neotevřel.Jenom slyšela dětský pláč.Z venkova přijeli na návštěvu příbuzní, aby se podíleli na téradostné události. Tak to Barušce přece jen vyšlo, mínili…A tu musela milá vdova s pravdou ven:Děťátko se sice narodilo, ale ne mé vdané dceři, přiznala s pláčem, tedy nikoli Barušce, ale – miminko má – svobodná Jaruška. Nepřejte si vědět, jak dychtivě klepy roznášela mezi lidi Tlachalka.

Za čas se ale na všechno zapomnělo a rodina měla pokoj. Jenom Baruška v noci často tajně plakala… Marně jivšichni utěšovali, že ještě není všem dnům konec a že se děťátka přece jen dočká…Přejme jí to.

Aktualizováno Neděle, 23 Listopad 2008 17:49
 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo