Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Mámy mámám 19 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 22:48
Motto:

Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.
Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.


Tak mě dneska napadlo, jak ten čas nějak prapodivně letí. Dřív jsem nějak stíhala věci, které dneska už prostě nezvládnu. Vařila jsem domácí marmelády. Sklep byl plný rybízové šťávičky. Domácí okurky byly samozřejmostí. Ještě jsem bez problémů stihla umýt okna, natřít plot a vyklidit spíž. Čím to, že dneska má den nějak míň hodin a já nějak víc práce?

Napadají mě kýčovité teskné písničky o tom, co všechno bylo včera. No, včera možná holkám rostly vlasy, zpívá se v jedné z nich. No, ty, zaplať pánbů, rostou i dneska. Ale včera bylo nějak víc času povídat si s přáteli. Sednout si večer na terasu a pozorovat západ slunce. Jít se vykoupat za úsvitu a prožít den bez hodinek v hlavě. Včera jsme možná jeli na dovolenou bez skvělého itineráře, který nám mapuje život přesně na minuty. Včera jsme se ještě možná stihli zastavit a počkat, abychom nevyplašili ptáka.

Včera…

Jenomže, co bude zítra? Auta, co jedou, kam chtějí, šéfové, co už ani nespí a možná továrna na děti abychom se nezdržovali jejich výchovou.

No tak, holky, možná radši dneska, co říkáte…

• Možná je ještě čas se zastavit a užívat si léta a pohody.

• Možná nemusíme být ve všem perfektní, aby nás ostatní milovali.

• Možná můžeme zkusit zase uvařit ten džem, i když pak další desítku úkolů nestihneme.

• Možná na nás ty úkoly počkají a pokud ne, možná nebyly důležité

• Možná jsou peníze fajn, ale čas a dětství svých dětí si za ně nekoupíme

Tip na tento týden?

Vlastně jen jeden.

Užívejte si každého dne a usínejte večer s myšlenkou, jak je svět báječný, když jste mohli prožít další hodiny mezi svými blízkými tak, jak si to přejete. Vždyť jsou i jiné písničky, než ty o tom, co bylo včera. Některé říkají, že: „Aby hůř nebylo, to by nám stačilo…“

Obzvláště, pokud jde o naše děti, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám přežít nelehké období života s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo