Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Mámy mámám 20 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 22:46
Motto:
Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.
Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.

Byla jsem včera odpoledne v parku. No, na tom by nebylo nic tak zvláštního, ostatně bylo krásné odpoledne, v parku jsou klouzačky a prolézačky, Šimon má na ně tak akorát věk, asi si říkáte, co je na tom tak výjimečného. No, nebylo by vcelku nic. Kdyby si tam děti zrovna nehrály.
„Já s vámi budu hrát jen pod jednou podmínkou,“ křikl blonďatý podsaditý hošík. „Když nebude hrát ona.“ Ukázal na drobnou cikánečku. Holčička sklopila oči a neřekla nic. Asi byla zvyklá. Nakonec ji do hry přece jen přizvali. I když se musela smířit s tím, že bude poslední.
Tak mě tak napadlo, kde se to v tom klučinovi asi vzalo. Říkají mu doma, že se špinavými cikány si hrát nesmí? Že jsou jiní než on? Jak dítě napadne ukázat rukou a vystrčit někoho z kola ven? Přirozené to pro něj přece není. Když jsou děti malé, nechápou, že je někdo jiný, nepozastavují se ani nad barvou vlasů, ani nad barvou očí. Přijde někdy zlom, kdy je najednou všechno jinak? Nebo jsme to my, dospělí, kdo jim ukážeme jinou cestu?
Nevím. Každopádně mě nějak přestalo bavit dívat se na hrající si děti a šla jsem radši do jiného parku. A napadl mě přitom:
Tip na tento týden
• Děti jsou děti, ať černé nebo bílé.
 Kde berou dospělí jistotu, že jednou třeba jejich potomek nebude někým shledán jiným a tudíž snadno vyřaditelným?
 Kde berou přesvědčení, že oni sami se jednou nestanou členem nesprávné skupiny?
Přeji vám, milé dámy, aby váš svět nikdy nebyl černobílý. A aby vás lidská hloupost potkávala, co nejméně. Tímto dvacátým pokračováním se pro tuto chvíli loučím. Stále ovšem platí, že budeme v redakci vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám přežít nelehké období života s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.
Těším se na shledanou zase někdy příště.


 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo