For Babies
Jakou kosmetiku pro mimi? PDF Tisk Email
Neděle, 09 Listopad 2008 23:43

Ještě než váš uzlíček přijde na svět, už jste zavalena informacemi o zaručeně nejlepší kosmetice pro miminko. Reklama na vás chrlí jednu značku za druhou, a zkušené maminky vás zásobují radami co ano a co rozhodně ne. Každému miminku ale nakonec stejně sedne něco jiného. Tady jsou zkušenosti maminek.

 

 

„Když jsem čekala Beátku, tak jsem vlastně ani nedostala na výběr.“ Vypráví Andrea. „Přinesla mi totiž celou tašku výrobků pro miminko od Nivei. Byla jsem spokojená, protože kosmetika byla hypoalergení a i výše ceny mě utvrzovala v kvalitě. Jenže Beátce kosmetika seděla jen 2 měsíce, pak se najednou osypala rudými fleky a my ji museli vysadit. Teď můžeme používat jen drahou kosmetiku z lékárny.“ Uzavírá Andrea.

Já jsem spokojená s Johnsonem.“ Říká rozhodně Pavla, maminka půlroční Natálky. „I když dostala jsem ho od kamarádky, která ho používat nemůže, dcerka se jí totiž po Johnsonu opupínkovala hned v porodnici. Jí neseděl, mě jo, to záleží na každém.“

„Jako samoživitelka obracím každou korunu, takže jsem ráda, že Kubíkovi sedí obyčejný olejíček Aviril.“ Říká svou zkušenost Jana.

„My jsme vsadili na značku jedné sítě drogerií a jsem spokojená. Adélce sedí víc než jakýkoliv dražší krém a za ušetřené peníze jí můžu kupovat lepší jídlo.“ Usmívá se Klára.

Při koupi kosmetiky pro miminko, byste neměli dávat na cenu ani reklamu. Nejlepší je, pokud vám někde nabídnou vzorek k vyzkoušení nebo vám třeba kamarádka odlije trochu té své kosmetiky. Nebudete pak muset řešit co s načatým balením drahého krému. Pokud se miminku na těle objeví rudé suché skvrny nebo jakákoliv jiná vyrážka, nemusí jít jen o nesnášenlivost krému nebo pěny do koupele. Hlavně nejmenší miminka citlivě reagují třeba na prací prášek. Proto je potřeba prát méně prádla a v kvalitním dětském prášku. Miminku může také vadit příměs umělých vláken v oblečení. Pokud jste si ale jistá, že je miminko alergické na kosmetiku, kterou používáte, poraďte se s pediatrem o tom, jestli by nebylo vhodné navštívit dermatologa, který by vám doporučil kvalitní krém z lékárny.

A jakou kosmetiku pro miminko používáte vy? Jak jste s ní spokojeni?

Aktualizováno Úterý, 11 Listopad 2008 21:57