Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Dvojčata a rozdíly PDF Tisk Email
Pondělí, 27 Říjen 2008 21:58

Po několika měsíční odmlce je zpět maminka Hanka s vaším oblíbeným povídáním o dvojčatech. Dnes na téma rozdíly.

Našim dvojčátkům jsou právě dva roky a dva měsíce. Snad každá maminka dvojčat vám řekne, že její děti jsou každé úplně jiné. Povahově, vývojově mentálně i motoricky a že se střídavě dohánějí a předhánějí. Ani u nás to není jinak. A nejvíc se bavíme rychlostí a způsobem, kterými se dcery učí nové věci a znalosti.

Starší dcera je typický dříč. Od 7. měsíce trénovala stoj, pak pomalu krůčky kolem nábytku. Když se pustila a vydala do světa, tak udělala jeden krok, spadla, vstala..pořád dokolečka. Pak následovaly dva kroky atd. atd. a v 11. měsících hrdě přešla chodbu. Mladší dcera jen seděla něco si žmoulala v ručičce a najedou vstala a během týdne se dostala na stejnou úroveň jako její sestra.

To jsem popsala největší téma loňského léta a teď to letošní. To se neslo ve znamení nočníčků. Pokoušela jsem se je posazovat od 9. měsíce, ale většinou to bylo zbytečné. Letos v červnu konečně starší dcera pochopila, k čemu nočníček slouží a pomalým usilovným tréninkem se za 4 měsíce dostala k tomu, že si ho sama najde, svlékne si kalhoty, vyprázdní se, oblékne, zatleská a popřípadě mi ho přinese plný ukázat… Mladší dcera tu potřebu neměla, pokud jsem se jí pokoušela posadit já, tak dělala scény - prostě bez šance. Minulý týden se jí něco pohnulo v hlavě a během několika dnů dohnala sestru.

Tak a nejčerstvější téma je mluvení. Starší dcera konečně začala mluvit, hodně opakuje, spoustu slov říká sama. Není to žádná sláva, spousta dětí v tomto věku mluví ve větách a to zatím nehrozí. Ale snaží se a trénuje. Mladší kromě táta a nene neříká nic. Tak čekáme, že až začne, tak to bude rovnou ve větách či ve verších.

A jaká jsou väše dvojčata?

Aktualizováno Pondělí, 27 Říjen 2008 22:39
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo