Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Dítě zničilo přátelství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 27 Říjen 2008 14:07
Není to tak dávno, co jsme s kamarádkou Janou vesele obrážely bary. Ale od té doby co otěhotněla a porodila, už to samozřejmě nejde. Nevadí mi to, že spolu už nikam nechodíme, ale mrzí mě, že už si ani nepovídáme. Když už se sejdeme na kafi, slyším pořád, co všechno Simonka už umí a jak je mateřství náročné, ale moje problémy ji nezajímají a přijdou jí hloupé. To se každá žena mateřstvím změní na tu přechytralou matku, která ví všechno nejlíp a běžné starosti bezdětných jí přijdou divné? Ptá se naše čtenářka Ivana.

Známe se už od páté třídy, kdy se Jana přistěhovala do našeho městečka. Postupem času se z nás staly nejlepší kamarádky, které si mohly říct všechno. Probíraly jsme spolu první lásky, první políbení i první zklamání. Dokonce jsme se přihlásily i na stejné gymnázium, kam jsme pak spolu 4 roky chodily. Až Vysokou školu jsme si obě vybraly jinou, ale obě byly v Praze, takže jsem si našly malý podnájem a celých 5 let spolu bydlely. Dvakrát do měsíce jsme si dělaly dámskou jízdu po různých klubech a když nebylo moc peněz, dělaly jsme alespoň mejdany doma. Sedávali jsme se sklenkou vína na balkoně a snily o naší společné budoucnosti, jak si najdeme skvělou práci, skvělé muže, jak si půjdeme na svatbách za svědkyně a porodíme nastejno děti, aby si spolu mohly hrát. Chtěli jsme kluka a holku a smály jsme se, že by se mohly do sebe zamilovat a my bychom pak byly příbuzné. No jo, jenže člověk míní…

Po škole jsme obě našly práci v Praze. Ivana si ale k práci ještě našla skvělého muže a dva roky po seznámení s ním se vdala. Já se plácala od jednoho vztahu k druhému, ale nakonec se mi také podařilo najít muže pro život, i když se postupně ukázalo, že tak ideální není. Ivana krátce po svatbě otěhotněla a tu novinku jsme spolu náležitě oslavily v cukrárně, kde mi řekla, že bych si tedy také měla pospíšit. Jenže já se na dítě ještě necítila. 9 měsíců jsem prožívala její obrovské štěstí a nezatěžovala ji mými manželskými starostmi. Nakoupily jsme výbavičku, vybraly jsme spolu kočárek a utěšovala jsem ji, když lékař zjistil, že nebude moct rodit přirozeně, ale budou jí muset provést císařský řez. První neshody mezi námi vznikly, když jsem jí krátce po propuštění z porodnice donesla košík plný jahod ze zahrádky od babičky. „Copak ty nevíš, že když kojím, tak jahody nemůžu? To by se mohla Simonka osypat!“ vyjela na mě, a já se omluvila a její reakci pokládala za hormonální změnu.

Jenže ani po šestinedělí se to nezměnilo. Když jsem zjistila, že má můj manžel milenku, hned jsem Ivaně s pláčem zavolala, zvedla mi telefon a řekla: „Teď na tebe nemám čas, už by sis mohla zapamatovat, že v šest koupu.“ Zavěsila a zpátky už nezavolala. Když jsem se konečně po dvou měsících domluvily, že k ní zajdu na kafe, probíhala návštěva tak, že jsem si vyslechla, co všechno Simonka umí a že je určitě nadprůměrně inteligentní. Když jsem začala mluvit o svých problémech, odvětila mi. „Tyhle tvoje vztahové problémy, vždyť ani můj manžel není dokonalý, hlavní je, jak se bude chovat k dětem. Uvidíš, až sama budeš mít děti, že ti tyhle starosti už nebudou připadat důležité. A už jsem ti říkala, jak Simonka ovládá lžičku?“

Mrzí mě, že je Ivana taková a uvažuji, že se s ní přestanu stýkat. Nebo jak bych se měla zachovat?
Aktualizováno Pondělí, 27 Říjen 2008 14:15
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo