Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Děti pozor, kočička! PDF Tisk Email
Čtvrtek, 23 Říjen 2008 09:38

Moto: Byla jedna kočička, měla modrá očička .(Starý popěvek)

Jenomže, milé dětičky, tohle byla docela, ale docela jiná kočinka. Že by měla zelená kukadla, napadá vás?Leč věc je taková, že o barvu očí vůbec nešlo. Tahle malá šelma totiž uměla čarovat. Podle okamžité nálady, nebo když se jí někdo z nějakého důvodu znelíbil, proměnila ho v nějaké zvíře. Nebo ptáka, nebo dokonce v neživou věc. A to byl malér.

 

Potkali jste třeba divokou šelmu, ale než jste stačili utéci, začala se k vám lísat a nahlas předla. Jako nějaká kočka! Anebo se vám podařilo chytit papouška, dali jste ho do klícky a chtěli ho naučit nějaká slůvka. Jenomže on místo toho začal najednou příst. Rodiče vám koupili novou hračku, ale ona začala z ničeho nic mňoukat.No to vám byli věci. Mezi lidmi propukl chaos, kterýžto mohl mít strašlivé následky.Stalo se, že z cirkusu utekl statný lev, ale nikdo se ho nebál, jelikož lidičky, co ho potkali, měli jej za začarovanou kočku a chtěli si ho pohladit. Jenomže se potázali se zlou, tomu cirkusovému umělci se to nelíbilo, mohutně zavrčel a hodlal je chytit, ne-li přímo sežrat.A tak propukla v městečku a širokém okolí mela, nikdo nevěděl, zda potkal divoké zvíře, nebo opravdovou kočku.Na místním úřadě svolali poradu, radili se, radili, ale nic kloudného je nenapadlo. Místo toho začalo křeslo, připravené u stolku pro návštěvníky, najednou divoce mňoukat. Páni radní vyletěli, nevěděli, zda mají utéci domů nebo vyhledat psychiatra. Ale co když byl psychiatr nějaké zakleté zvíře?Nikdo si už nevěděl rady, až na jednoho odvážného kluka. Jmenoval se nezvykle Horymír a ničeho se nebál. Nebál se ani čarující kočičky. Navštívil moudrého čaroděje a požádal ho pomoc. Ten ji opravdu poskytl a zbavil kočičku schopnosti čarovat, Tak byli všichni zachráněni před jejími nápady a pořádně si oddechli. Z vděčnosti se tam hlavní ulice jmenuje nyní Horymírova. Věřte nevěřte, zda se to doopravdy stalo...
Aktualizováno Čtvrtek, 23 Říjen 2008 09:40
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo