For Babies
Korálky z pískoviště


Deník svobodné matky 6 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hanka   
Pondělí, 02 Květen 2011 10:55


20Bude to kluk

V šestém měsíci mě čekalo velké ultrazvukové vyšetření. Tajně jsem doufala v holku, ale doktor tam viděl něco, co holky rozhodně nemají. Co naplat? Budu se s tím muset poprat i když nebudu mít po ruce chlapa rádce.

Celý článek...
 
Vajíčka PDF Tisk Email
Středa, 15 Červenec 2009 22:10

koralky2Bydlíme s Jarouškem v paneláku, ale na vesnici. Před lety, když rodiče ještě doufali, že si pořídím dítě konvenčnějším způsobem a k tomu se ještě i vdám, zakoupili mi do věna pozemek. Příjemnou parcelku asi tak dvě stě na sto padesát metrů v klidné části vesnice, ale mezi zástavbou. Naštěstí díky velikosti pozemků a vzrostlým stromům v zahradách si tu lidé až do okna nehledí. 
Samozřejmě, stavět se nikdy nezačalo.

 

Celý článek...
 
Příhoda s povídáním PDF Tisk Email
Středa, 24 Červen 2009 19:43

5160579S Martou se mi dobře sedí u kafe. Marta je sousedka, kamarádka, moje vrba.
Má na mne vždycky čas.
Je nám spolu fajn.
Nemáme vůbec žádné společné potíže ani starosti. Možná proto si máme pořád o čem povídat. Vyprávění té druhé je vždycky nové a zajímavé hlavně proto, že jsme si jisty, že nám se to nikdy nemůže stát.

Celý článek...
 
Zaměstnání PDF Tisk Email
Středa, 27 Květen 2009 21:11

Návrat po mateřské, vlastně pardon, po rodičovské dovolené do práce, to je tedy dílo! Směs očekávání, obav, rozpaků a pokusů o hledání vlastního sebevědomí...

Přišel mi dopis od ředitele: „Dostavte se laskavě k projednání záležitostí vašeho nástupu do práce ….. „

Jo dostavte se! Říďovi se to píše, jenže já mám na krku malého tříletého ďáblíka, kterého mohu

a) buď nechat napospas mé matce, což se neobejde bez problémů, protože si bude muset vzít dovolenou ze svého zaměstnání,

b)nebo tátovi, což zjevně vyvolá stejné problémy, ale pro mne je to přijatelnější. Táta totiž Jarouška nepřevychovává, ale pokračuje v linii mnou nastolené.

Celý článek...
 
Hubnutí II PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Květen 2009 21:06

Hubnout jsem začínala několikrát. Vlastně „mnohokrát“ je výstižnější výraz. Připravovala jsem se dlouho dopředu, motivovala se, nakupovala nesmyslně drahé tablety, cvičila, běhala, jezdila na kole.

Nic.

Jednou jsem odpověděla na inzerát. Vypadal tak lákavě. „Chcete zhubnout? Pošlete 100,-Kč a ofrankovanou obálku se zpáteční adresou...“

Poslala jsem. Stovka není tak moc, že?

Přišla mi odpověď. Těšila jsem se. Brala jsem obálku skoro nábožně do rozechvělých rukou, byla malá, tak malá, ale mohla skrývat zajímavé rady.

Skrývala.

Jedno slovo : N E Ž E R!

Bohužel jsem nedokázala poslechnout.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL