For Babies
O medvídkovi Míšovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pátek, 12 Listopad 2010 05:56
V jednom malém pokojíčku žil už strašně dlouho malý medvídek Míša. Patřil klukovi Petříkovi, který s ním spinkal v postýlce. Kdysi byli velcí kamarádi, Petřík si s ním pořád hrál, vozil ho v autě a na trakaři, stavěl mu domeček z kostek a jezdil spolu všude, kam brali Petříka rodiče.

Dokonce mu jednou nechtěně utrhnul pacičku, ale šikovná maminka mu ji přišila, stejně jako korálkové očičko a ouško. Petřík už začal chodit do školky, stal se z něj velký kluk a Míša doma v postýlce osiřel. Už si s ním nikdo nehrál, nevozil ho ani mu nikdo neplakal do plyšového kožíšku a něříkal svá tajemství. Míša byl moc smutný, ale byl rád, že k němu každý večer Petřík vleze do postýlky a přitulí se. Ale běda, aby ho někdo neviděl! Už je přeci velký kluk a ti se s plyšovými hračkami nemazlí.

Blížily se Vánoce a Petřík nadšeně listoval katalogem hraček, vystřihoval a lepil přání Ježíškovi. Když maminka viděla, kolik si toho přeje, řekla mu, že musí některé hračky poslat dětem v dětských domovech. Petřík vybíral a přebíral. S tímhle autem už si přeci dlouho nehrál, ale teď by se přeci hodilo. No a ten traktor by také ještě sloužil. No a balony přeci všechny využije... Nakonec musel přijít maminka, vzala veliký pytel a do něj dala několik hraček, se kterými už si Petřík nehrál. I Míša skončil v pytli a ten pak v dětském domově. Děti si hračky nadšeně rozebraly, jen Míša skončil na poličce u tety. Byl moc starý a odrbaný na to, aby se někomu líbil.

Petříkovi bylo smutno, neměl se večer ke komu přitulit. Vyndal ze všech poliček ostatní plyšové hračky, koníka, žirafu, pejska... Ale žádná nebyla taková akorát, jako byl Míša.

A pak přišly Vánoce, Petřík dostal spoustu krásných autíček, robota a další skvělý balón. Nadšeně utíkal do pokojíčku, aby je vyzkoušel. No jo, ale koho povozí na tom super autě na dálkové ovládání? A vždyť robot je moc tvrdý na to, aby se s ním mazlil v postýlce... Petříkovi bylo úzko. Stýskalo se mu po Míšovi, ale nechtěl to mamince říct. Vždyť už je přeci velký kluk a maminka by se mu mohla smát. Večer nemohl usnout : „Děkuju Ježíšku, žes mi nadělil tolik krásných nových hraček, ale já mám ještě jedno přání. Nemohl bys mi vrátit Míšu? Rád ti za něj dám jinou hračku, ale po Míšovi se mi moc stýská.“
 
Patříkova maminka šla zrovna okolo a slyšela ho plakat. Na druhý den se hned šla vyptat, jestli by Míšu nedostala zpět. Naštěstí ho tety nevyhodily a tak se mohl zase vrátit. Večer maminka poslal Petříka vykoupat a dala mu Míšu do postýlky. Když šel Petřík spát, spadla mu jeho tlapka přímo do ruky. „Míšo.“ vykřikla nadšeně Petřík a přitiskl si medvídka k tváři. „Tak ty ses mi vrátil, slibuju, že už tě nikdy nikomu nedám.“ Zašeptal, aby ho maminka neslyšela. Vždyť už je velký kluk a ti si hrají jen velkými hračkami, ale Míša, to vlastně není hračka, to je kamarád a ti se neopouštějí.