Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Jedovaté korálky v prodeji!
Napsal uživatel Soňa Šímová   

Jedovaté korálky přivedly děti do komatu! Hračka roku 2007 pochází z Austrálie a do českých obchodů je distribuovaná z Číny. Je krásná, je barevná, je interaktivní, je nápaditá, ovšem smrtelně nebezpečná pro děti!

Celý článek...
 
Velký zadek značí inteligenci!
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Dosud jsme byli přesvědčení, že ženský zadek je symbolem ženskosti pro muže, potenciálem pro kojení, denním chlebem pro fit trenéry a šokem pro dietology. Ovšem podle posledních studií je také jisté, že jste-li krev a mléko, budete mít patrně i chytřejší děti!
Celý článek...
 
Barevné děti
Napsal uživatel Soňa Šímová   

Venku bylo pod nulou a ona na tom sněhu působila jak čokoládový bonbónek. Byla přesně ten kousek exotiky, který si její maminka přivezla od moře před pěti lety.

„No jo, ona se spustila a teď to má,“ šeptaly si sousedky a nebylo zcela jasné, zda Míle závidí, nebo se jí děsí, že by mohly „dopadnout“ stejně. Míla patrně jen výjimečně vzpomínala na pláž a snědého muže, od kterého si z dálky orientu přivezla docela prima genetický talisman.

Celý článek...
 
Metoda biče na rodiče!
Napsal uživatel Soňa Šímová   

Když mi na počátku roku všichni přátelé a kolegové radili: „Dej si na pozor na učitelku!“, v podstatě jsem nevěděla o čem to mluví a na co konkrétně si mám dát pozor. I ve školce jsou učitelky, které děcku nesednou a děti které nesednou učitelce. „I když je to značně neprofesionální, jsme prostě lidi,“ apeluje moje známá kantorka na lidskost. „Sama jsem se přistihla, že zatímco jednomu po několika extempórech nemůžu přijít na jméno, jinému bych stejný prohřešek velkoryse odpustila.“ Pozor si však musejí dávat i učitelé, na nás na rodiče…

Celý článek...
 
Ukradený mobil
Napsal uživatel Soňa Šímová   
To páteční ráno jsem měla dva mobily. Jeden si zapomněl doma manžel a já ho vozila celý den u sebe, abych pak poctivě předala. Ovšem je nás takový poctivců zřejmě málo. Ještě ten den v podvečer, jsem totiž byla zcela bezmobilní. Jeden jsem odevzdala a o svůj přišla…
Celý článek...
 
Arizónská šesterčata
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Velký obdiv si zaslouží každá žena, která porodí. Ovšem pokud nosí tři trimestry šest dětí najednou, pak si zaslouží pochvalu minimálně na sextou! Dvaatřicetileté Jenny Masche z Minessoty se loni narodila šesterčata a není sama, její sousedka z Arizony Brianna Morrison's také povila celou rodinku najednou. Přeci se nebude zdržovat s každým porodem zvlášť. To by se ale u nás stát nemohlo…!
Celý článek...
 
Doma zůstane tatínek
Napsal uživatel Soňa Šímová   

Dvojčátka Hanky Kynychové. Do úterka posledního listopadového týdne na ně bráška volal do bříška a pobízel je, aby už konečně vylezly ven. Není jisté, co Sofince a Sašence slíbil, ale jeho přesvědčovací metody zabraly dokonale, protože holky tak spěchaly, že se narodily předčasně…

Celý článek...
 
Sperma po ananasu
Napsal uživatel Soňa Šímová   

„Nakoupila jsem zásoby konzervy i nějaký čerstvý ananas,“ svěřovala mi po druhé těhotná kamarádka. Přestože jsme stejné ročníky, já byla dosud v oblasti teorie ananasu poměrně natvrdlá. Bláhově jsem se totiž domnívala, že se jí, protože je prostě dobrý. „Chlapi mají ananas rádi?“ ujišťovala jsem se proč tolik exotiky - zda na horší časy a oplátkou se dozvěděla, že na horší časy se počítá s erotikou…„No, když teď třeba nebudu moct, tak abych mohla…“

Celý článek...
 
Laryngitidu ne!
Napsal uživatel Soňa Šímová   

„On se dusí!“, děsí se rodiče a panicky vytáčí číslo záchranné služby. „Strčte mu hlavu do lednice,“ radí babičky v parném létě. V zimě na něj otevřete okno a nechte do dýchat čerstvý mrazivý vzduch. Může mu totiž zachránit život. Dokud dýchá, žije Záněty hrtany jsou strašákem mnoha rodičů. Dvakrát častěji bývají postiženi chlapci než dívky a laryngitida se může objevit u dětí do tří let i u dospělého. Nejde o chřipku, ovšem může se projevovat jako porucha imunity zvýšenou náchylností k dlouhotrvajícím infekcím, mnohdy s komplikacemi a s netypickým průběhem. Nejčastěji je postižen dýchací systém a děti trápí opakované záněty středního ucha a vedlejších nosních dutin.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí221222223224225226227228DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo